Parafia, która nie ewangelizuje, jest tylko budynkiem

Wszystko, co dotyczy funkcjonowania naszej parafii. Uwagi, propozycji, recenzje (oczywiście pochwalne) kazań, a także zwykłe pogaduchy

Re: Parafia, która nie ewangelizuje, jest tylko budynkiem

Postprzez vox on 19 Lut 2008 12:34

Agnieszka napisał(a): Dobrze czuję się w kościele hierarchicznym i mam alergię na krytykowanie księży.

Alergia na krytykowanie księży?
A co to takiego?
Czy chcesz przez to powiedzieć,że księża są doskonali i nieomylni?
Czy chcesz powiedzieć,że jeśli nawet robią coś nie tak,to należy pominąć to milczeniem,bo....bo,nie wypada,czy co?!
Agnieszko-alergię to można mieć na pomidory,a konstruktywna krytyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła!
Nie bójmy się prawdy :!:
vox

Dołączenie: 07 Lut 2008 12:22

Postprzez Agnieszka on 26 Lut 2008 21:42

Konstruktywna krytyka.... Pismo Święte mówi wprost, jak należy napominać. Najpierw w cztery oczy, potem w obecności świadka, jeśli nie poskutkuje, donieść Kościołowi.

Konstruktywna krytyka jest bezpośrednio skierowana do osoby krytykowanej. To co widzę na tym forum to zwyczajny najazd na księdza, a Ci mają większe prawo do szacunku jak wiesz choćby z listów Pawłowych.

Przepraszam, znów poniosła mnie fantazja z tą alergią. :mrgreen:
Agnieszka

Dołączenie: 15 Sty 2008 16:54

Postprzez mer on 27 Lut 2008 17:03

W co proponujesz całować: w spracowane myślą gorącą czoło, dłoń, czy wystający spod sutanny bucik? A jeśli leżeć plackiem przed, to na czym: na posadzce, na dywaniku głową do plebanii, czy na nowej kostce przed kościołem.Zagalopowałem się. To już chyba byłoby bałwochwastwo :shock:
mer

Postprzez Agnieszka on 27 Lut 2008 17:16

Wooooow!!!!
Spowiadasz się z tych fantazji?
Agnieszka

Postprzez mer on 27 Lut 2008 17:26

Agnieszka napisał(a):Wooooow!!!!
Spowiadasz się z tych fantazji?

Próbuję zrozumieć Ciebie .....i Twoje źródła uniżoności :mrgreen:
mer

mer !

Postprzez Emilia on 27 Lut 2008 18:35

Nie wiem skąd biorą się na każdym forum prześmiewcy tzw Trolle.
Staję mer w obronie Agnieszki,a Ciebie i Twój cięty humor staram się zrozumieć.Nie wiem,czy wiesz,ale czasy całowania dobrodziei po rękach dawno minęły.Mamy nowe millenium,ale mimo to "oczywistą oczywistością" jest,że księża jak i każdy człek wymagają szacunku.
Szczególnie kapłani powinni powściągliwością i pokorą dawać dobry przykład,a nie upominać się o zaszczyty i hołdowanie na każdym kroku!
Agnieszka nie miała na myśli leżenia krzyżem przed księdzem,ale zwykły szacunek.
Również uważam,że gdy ksiądz popełnia gafę należy zwrócić mu uwagę,nie jest przecież aniołem w ludzkiej skórze!
Tyle ode mnie - PA!
Emilia

Postprzez merlik on 27 Lut 2008 21:58

No i jest klubik :!: Damski :!: Wzajemnej adoracji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
merlik

Postprzez Agnieszka on 27 Lut 2008 22:28

Widzę, że imponuje Ci nasza postawa. Adorujemy Boga, księży, siebie nawzajem....
Może Ty jesteś zwyczajnie zazdrosny? Jeżeli obrona jest adorowaniem, to co robimy przed Najświętszym Sakramentem?
Rzuć kilka definicji, bo prawdopodobnie jestem niedouczona :oops:
Jesli chodzi o szacunek, to zostałam nauczona szacunku do ksieży należnego rodzicom. I nie da się opisać na forum, co oznacza cześć rodziców, którzy często nawet na szacunek nie zasługują.
Agnieszka

merlik

Postprzez Emilia on 28 Lut 2008 14:44

merlik napisał(a):No i jest klubik :!: Damski :!: Wzajemnej adoracji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ta klubik jest--może się przyłączysz do nas? :lol:
Nie musi on przecież być typowo żeński! ;)
Emilia

Dołączenie: 28 Lut 2008 12:04

Postprzez Teresa on 29 Lut 2008 20:07

Księdzu Piotrowi bardzo dziękuję za dzisiejszą homilię.Mk 12,29-33 to dla mnie jeden z najważniejszych fragmentów z Biblii. Bóg zapłać :!:
Teresa

PoprzedniaNastępna

Powróć do Parafia