Na WIELKI POST ...

Wszystko, co dotyczy funkcjonowania naszej parafii. Uwagi, propozycji, recenzje (oczywiście pochwalne) kazań, a także zwykłe pogaduchy

Na WIELKI POST ...

Postprzez Teresa on 03 Mar 2009 16:28

Znalezione na Forum Frondy; przepiękne i głębokie modlitwy z jakiegoś przedwojennego źródła, chyba jednak nie tylko na Wielki Post...

Modlitwa do Św. Rany Ramion Chrystusa

Święty Bernard zapytał pewnego razu Pana Jezusa w czasie objawienia, jakiby był Jego największy, nam nieznany ból. Pan Jezus odpowiedział: "Miałem na Ramieniu Ranę, na trzy palce głęboką, którą Mi zadał ciężki krzyż, gdym go niósł na miejsce Mojej śmierci: ta Rana dolegała Mi bardziej; niż wszystkie inne. Lecz o tej Ranie ludzie wcale nie myślą, dlatego, że jest im prawie zupełnie nieznaną. Dlatego oddawaj cześć tej Ranie, a o cokolwiek prosić będziesz Mnie w imię świętej Rany, to ci uczynię, i wszyscy, którzy tę Ranę czcić będą, doznają ode Mnie wiele łask i miłosierdzia"

O najukochańszy Jezu mój, Ty potulny Baranku Boży, ja, biedny grzesznik, pozdrawiam i czczę tę Ranę Twą najświętszą, która Ci ból sprawiała bardzo dotkliwy na Twem Boskiem Ramieniu, gdyś niósł Twój krzyż ciężki - ból cięższy i dotkliwszy, niż inne Rany na Twym świętem Ciele. Uwielbiam Cię, oddaję cześć i pokłon z głębi serca. Dziękuję Ci za tę najgłębszą i najdotkliwszą Ranę Twego Ramienia. Pokornie proszę, abyś do tej srogiej boleści Twojej, którą wskutek tej Rany cierpiałeś, i w imię Krzyża Twego ciężkiego, któryś na tej Ranie świętej dźwigał, ulitować się raczył nade mną nędznym grzesznikiem, darował mi wszystkie grzechy i sprawił, abym wstępując w Twoje krwawe ślady, doszedł do szczęśliwej wieczności. Amen.

Druk ten zawiera również kilka innych modlitw, które również podaję według oryginału:

Modlitwa do Krwi Pana Jezusa
O Krwi Przenajświętsza żywota wiecznego, nagrodo i okupie całego świata, napoju i oczyszczenie dusz naszych, która przed tronem Miłosierdzia Najwyższego bezustannie sprawy ludzkie bronisz! Ach, z głębi duszy pokłon Ci oddaję i chciałbym, o ile mi to możebnem, zadośćuczynić . za wszystkie krzywdy i zniewagi, które ustawicznie odbierasz od ludzi, stworzeń Twoich. a mianowicie od tych, którzy zuchwale poważają się przeciw Tobie bluźnić. O, któżby nie wychwalał tej krwi bez ceny? Któżby nie gorzał miłością ku Jezusowi, który ją przelał? W cóżbym się obrócił, gdybym tą Krwią Bożą nie był odkupiony? A któż ją wydobył z żył mojego Pana aż do ostatniej kropli? Ach zaprawdę nic innego tylko miłość! O miłości niezmierzona, któraś nas udarowała tym najzbawienniejszym balsamem! O balsamie nieoceniony, wytryskujący ze źródła miłości niezmierzonej, spraw to, błagamy, by wszystkie serca i języki chwaliły Cię, wielbiły i dzięki Ci składały teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
(300 dni odpustu raz na dzień za odmówienie tej modlitwy sercem skruszonem. Pius VII d. 18 paźdz. 1815 r.)

O jedyne zbawienie moje, Jezu najmilszy, spraw, aby przez zbawienną śmierć Twoją zgładzone były grzechy moje. Amen. (Ks.3, roz. 37)

Akt Strzelisty.
Jezu, dla Ciebie żyję - Jezu, dla Ciebie umieram - Jezu, Twoim(ją) jestem w życiu i przy śmierci. Amen
(100 dni odpustu. Św. Kongr. Odp. 1914 r.)

NIHIL OBSTAT dnia 21 listopada 1934 r. Ks.A.Żychliński
IMPRIMATUR Poznań, dnia 22 listopada 1934 Kurja Arcybiskupia † Bp. Dymek, Wikariusz Generalny X.Jedwabski Kancl. Kurji Arcyb.
Drukarnia Św. Wojciecha Poznań
Stolico Mądrości - módl się za nami!
Teresa

Dołączenie: 19 Mar 2008 12:43

Re: Na WIELKI POST ...

Postprzez Julcia on 06 Mar 2009 14:50

Chciałam zaprosić wszystkich chętnych do wspólnego duchowo odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. Mam prosty pomysł - każdy chętny o tej samej porze dnia odmawiałby Koronkę sam, na przykład u siebie w domu, wiedząc jednocześnie, że inni o tej samej porze również modlą się Koronką. Co o tym sądzicie? Chociaż na czas Wielkiego Postu. Ja zaczynam od dzisiaj wieczorem, o 22. Jeśli ktoś się zdecyduje w tym samym czasie na Koronkę to bardzo się cieszę!
Julcia

Dołączenie: 07 Mar 2008 23:20

Re: Na WIELKI POST ...

Postprzez Emilia on 11 Mar 2009 14:32

http://www.youtube.com/watch?v=lLM1ahIb-tQ&feature=related

"Siedem Tajemnic" do posłuchania nie tylko w Wielkim Poście -Polecam serdecznie!
Emilia

Dołączenie: 28 Lut 2008 12:04

Powróć do Parafia