Upadek IV, in vitro

Wszystko, co dotyczy funkcjonowania naszej parafii. Uwagi, propozycji, recenzje (oczywiście pochwalne) kazań, a także zwykłe pogaduchy

Upadek IV, in vitro

Postprzez Marco on 17 Mar 2008 11:51

Image

Maria Kaczyńska "Popieram zabiegi in vitro, bo rozumiem tragedię ludzi, którzy chcą mieć potomstwo, ale nie mogą"

abp Tadeusz Gocłowski, metropolita gdański "Maria Kaczyńska, solidna katoliczka, nie poparła naprawdę metody zapłodnienia in vitro, tylko tak sobie powiedziała"

abp Józef Życiński, metropolita lubelski: "Odebrałem wypowiedź Marii Kaczyńskiej o poparciu zapłodnienia in vitro jako wyraz współczucia żony prezydenta dla małżeństw cierpiących z powodu bezpłodności. Kościół podziela tę postawę współczucia", "W takim komentarzu widzę głęboki humanizm żony pana prezydenta".

Donad Tusk, premier, PO "Mimo sceptycyzmu wielu środowisk i takiego ostrożnego sceptycyzmu - używam delikatnych sformułowań - ze strony Kościoła przeważa opinia o tym, aby metodę in vitro uznać za wartą wsparcia. Taka jest też moja opinia”.

Wojciech Olejniczak, LiD, (przedstawia się jako praktykujący katolik): "Metoda zapłodnienia in vitro powinna być stosowana i powinna być refundowana ze strony państwa".

Bronisław Komorowski, Marszałek Sejmu RP, poseł PO: "Jeżeli państwo miałoby na to pieniądze, to nie widzę nic złego w refundacji metody in vitro"

Stefan Niesiołowski, poseł PO: "Kto jest przeciw metodzie in vitro jest tępym doktrynerem".

abp Kazimierz Nycz, metropolita warszawski: "Zapłodnienie metodą in vitro jest nie do przyjęcia i sprzeczne z nauką Kościoła"

abp Józef Michalik, metropolita przemyski "Działaniem szatana jest promowanie aborcji i eutanazji oraz zakamuflowanej formy aborcji, jaką jest zapłodnienie w probówce in vitro”

bp Tadeusz Pieronek: "To sprzeczne z nauką Kościoła. Jakakolwiek decyzja władz nie zwolni ludzi wierzących od przestrzegania tej nauki.

Józef Ratzinger Instrukcja: Donum vitae http://ekai.pl/bib.php/dokumenty/donum_vitae/donum_vitae.html

Jan Paweł II "Evangelium Vitae", pkt. 14Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami
Marco
 
Postów: 382
Dołączenie: 18 Sty 2008 19:37

Re: Upadek IV, in vitro

Postprzez Zbyszek on 17 Mar 2008 12:43

Nawet "Dziennik", który nie jest "pro life" ze zgrozą opisuje co się robi z nadmiarowymi ludzkimi zarodkmi , które zostają przy metodzie in vitro ; patrz
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... etnik.html
Zbyszek
 

Re: Upadek IV, in vitro

Postprzez Teresa on 17 Mar 2008 13:06

Pomoc dla niepłodnych małżeństw:
portal katolicki: http://www.adonai.pl/niepłodność
http://www.praga.marianie.pl
Teresa
 

Re: Upadek IV, in vitro

Postprzez Teresa on 17 Mar 2008 13:09

Teresa napisał(a):Pomoc dla niepłodnych małżeństw:
portal katolicki: http://www.adonai.pl/niepłodność
http://www.praga.marianie.pl


http://www.adonai.pl/nieplodność
Teresa
 

Re: Upadek IV, in vitro

Postprzez Karol R on 17 Mar 2008 13:41

Teresa napisał(a):
Teresa napisał(a):Pomoc dla niepłodnych małżeństw:
portal katolicki: http://www.adonai.pl/niepłodność
http://www.praga.marianie.pl


http://www.adonai.pl/nieplodnośćżeby się link otworzył to trzeba go wpisać bez polskich znaków:
http://www.adonai.pl/nieplodnosc
Karol R
 
Postów: 6
Dołączenie: 09 Mar 2008 15:17

Re: Upadek IV, in vitro

Postprzez Teresa on 17 Mar 2008 13:46

Karol,dziekuję bardzo za korektę. :) Zorientowałam sie pokolejnym złym wpisaniu strony, że coś nie tak.. :(
Teresa
 

Re: Upadek IV-Walka o legalizację aborcji

Postprzez Emilia on 17 Mar 2008 14:12

Brazylia jest krajem olbrzymich kontrastów. Nie mogło więc być inaczej również w sprawie aborcji. W kraju, w którym aborcja jest zakazana, każdego roku dokonuje się ponad milion nielegalnych zabiegów usuwania ciąży, podczas których umiera wiele kobiet. Już od jakiegoś czasu lewicowy rząd brazylijski rozpoczął kampanię mającą na celu legalizację aborcji, ale Kościół rzymskokatolicki i inne instytucje starają się do tego nie dopuścić głosząc, że trzeba uszanować ludzkie życie od chwili jego poczęcia aż do naturalnej śmierci. Walka trwa.


W parafiach Rio de Janeiro rozpowszechniono ostatnio 600 figurek ludzkich płodów. Figurkę tę niektórzy księża podnoszą razem z pateną i kielichem podczas podniesienia w czasie mszy świętej.

Okres Wielkiego Postu w Polsce jest znany z pewnych praktyk duchowych, w największym rzymskokatolickim, lokalnym Kościele świata, w Brazylii, Narodowa Konferencja Biskupów Brazylii wysuwa zawsze jakiś konkretny, często kontrowersyjny dla brazylijskiego społeczeństwa temat, skupiając wokół niego swoje refleksje, celebracje i modlitwy. W tym roku tematem tym jest właśnie obrona ludzkiego życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.

Media opisując ostatnie wydarzenia w tym kraju wskazują na wielkie wrażenie jakie robią na wiernych figurki ludzkich płodów. Wielu kobietom, które dokonały aborcji, te naturalnych rozmiarów postacie nienarodzonych dzieci uzmysławiają im prawdę o życiu, które usnęły, powodując płacz lub milczenie. „To rzeczywiście mocne, ale pokazuje rzeczywistość”, powiedział dziennikowi “O Dia” ksiądz Ramon, w odpowiedzi na zarzuty grup chcących legalizacji aborcji, które tę akcję Kościoła uznają za „czysty terroryzm”. Środowiska te przypominają często również, że Kościół nie daje żadnej innej alternatywy kobietom, sprzeciwiając się np. użyciu prezerwatyw.


http://www.ekumenizm.pl/article.php?story=20080314150843536
Emilia
 
Postów: 30
Dołączenie: 28 Lut 2008 12:04

Re: Upadek IV, in vitro

Postprzez Zbyszek on 17 Mar 2008 15:03

Pozwalam sobie przekazać list - zaproszenie na uroczystość diecezjalną związaną z Dniem Świętości Życia - 31 marca br.
Dodam, że organizatorzy proszą o zabranie ze sobą zniczy lub świec. Kościół Matki Bożej Łaskawej znajduje się na Starówce , ul. Świętojańska 10
Zbyszek


Drodzy Przyjaciele Życia!

Z wielką radością zapraszam po raz kolejny na obchody Dnia Świętości Życia

31 III 2008r oraz zwracam się z uprzejmą prośbą o nagłośnienie uroczystości „Głośmy Ewangelię Życia”, która odbędzie się w Warszawie.

W tym roku celebracja Dnia Świętości Życia rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18 00 w kościele Matki Bożej Łaskawej pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Kazimierza Nycza.

Po Mszy Św. wyruszy marsz ze światłami na pl. Piłsudskiego, podczas którego czytać będziemy słowa Jana Pawła II. Światła złożymy przy tablicy upamiętniającej Papieża Jana Pawła II.

Staramy się wypełniać wezwanie Jana Pawła II „aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia”, którego „ podstawowym celem jest budzenie... wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji...” i mamy nadzieję, że z Waszą pomocą informacja o tej uroczystości dotrze do jak największej liczby osób.

Z wyrazami szacunku

Lidia Klempis
Zbyszek
 


Powróć do Parafia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości

cron