Forum diecezjalne?!

Wszystko, co dotyczy funkcjonowania naszej parafii. Uwagi, propozycji, recenzje (oczywiście pochwalne) kazań, a także zwykłe pogaduchy

Forum diecezjalne?!

Postprzez Teresa on 13 Maj 2011 09:49

A dlaczego nie?
Przez "przypadek" znalazłam coś takiego:

http://www.forum.diecezja.tarnow.pl/ind ... 3d7ac3a7c2

Pomysł BARDZO interesujący !
Stolico Mądrości - módl się za nami!
Teresa
 
Postów: 252
Dołączenie: 19 Mar 2008 12:43

Re: Forum diecezjalne?!

Postprzez ks.Jacek on 26 Sie 2011 15:32

diecezja się zajmuje czym innym. A FORUM parafialne działa i można na nim umieszczać wszystko, jak na forum diecezji tarnowskiej. Może warto też istnienie tego forum nagłaśniać :-)
ks.Jacek
 
Postów: 111
Dołączenie: 15 Sty 2008 20:01

Re: Forum diecezjalne?!

Postprzez Teresa on 10 Wrz 2011 22:04

ks.Jacek napisał(a):diecezja się zajmuje czym innym. A FORUM parafialne działa i można na nim umieszczać wszystko


No to S'IL VOUS PLAIT: :)
„Głosowanie na partię, która nie popiera ustawy całkowicie zakazującej aborcji, nie musi być grzechem. Gdyby jednak ta partia przez wprowadzenie dyscypliny partyjnej zmuszała swoich członków do głosowania przeciwko takiej ustawie, nawet jeśli zgodnie z własnym sumieniem chcieliby ją poprzeć, grzechem byłoby wówczas i popieranie takiej partii, i członkostwo w niej. Bo to by oznaczało, że ta partia nie pozostawia wolności wyboru w sprawach fundamentalnych” - oznajmił ojciec Jacek Prusak.
całość:
http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/o._j ... m_po_15357
szok! :o

i SZOK: :shock:
CZYM ZAJMUJE SIĘ DIECEZJA?!

W Warszawie przy ulicy Floriańskiej 14, na placu przed kościołem św. Floriana, otwarto wystawę poświęconą Róży Luksemburg - współzałożycielki Komunistycznej Partii Niemiec.
Róża Luksemburg, jedna z nielicznych Polek znanych na całym świecie, której myśl przykuwa uwagę kolejnych pokoleń i łączy się z perspektywami nowoczesnego społeczeństwa zjednoczonej Europy. Orędowniczka samorządności, demokracji u podstaw, polityki sprawiedliwości i równości dla wszystkich, obrończyni tolerancji i akceptacji różnorodności – czy nie mogłaby z powodzeniem występować dzisiaj na wiecu alterglobalistów? [...] Róża przestrzegająca przed demonami nacjonalizmu – kto odważyłby się po doświadczeniach pierwszej i drugiej wojny światowej zakwestionować jej wielki lęk? A jednocześnie, czego nie wolno pomijać, Róża wzbudzająca sprzeciw utopijną wiarą w internacjonalizm, proletariat, wyższość ideałów społecznych nad narodowymi, Róża postrzegająca dążenie do niepodległości jako zastępcze w stosunku do potrzeb socjalnych – czytamy we wstępie do wystawy.
Przechodząc obok wystawy można odnieść wrażenie, że Róża Luksemburg była bohaterką, a socjalizm i komunizm to normalne, "nowoczesne" ideologie. Jak na ironię - wystawę umieszczono przed kościołem św. Floriana, choć Luksemburg pisała: "Kler, nie mniej ni klasa kapitalistyczna, żyje na plecach ludu, ciągnie korzyści z degradacji, ignorancji i ucisku ludu."
"Lenin i Trocki, wraz ze swymi przyjaciółmi, byli pierwszymi, którzy dali przykład światowemu proletariatowi; pozostają oni dziś jeszcze jedynymi, którzy mają prawo zakrzyknąć jak Hutten: Odważyłem się!”,"Socjalizm albo barbarzyństwo – innej drogi nie ma!", "Dominacja burżuazji jest historyczną koniecznością, ale taką samą koniecznością jest powstanie przeciw burżuazji klasy robotniczej"- oto kilka myśli Luksemburg.
Róża Luksemburg kwestionowała m.in. dążenia niepodległościowe Polski i razem z Julianem Marchlewskim zwalczała patriotyczne nurty w polskim ruchu socjalistycznym (PPS).
Wystawę o Luksemburg zorganizowała Fundacja im. Róży Luksemburg - niemieckie stowarzyszenie, powiązane z postkomunistyczną partią Die Linke - oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Warszawa w Europie.

źródło:
http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/roza ... ka___15354
Teresa
 
Postów: 252
Dołączenie: 19 Mar 2008 12:43


Powróć do Parafia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron