Miłosierdzie Boże przekracza wszelkie granice!

Wszystko, co dotyczy funkcjonowania naszej parafii. Uwagi, propozycji, recenzje (oczywiście pochwalne) kazań, a także zwykłe pogaduchy

Miłosierdzie Boże przekracza wszelkie granice!

Postprzez Teresa on 17 Kwi 2009 00:03

http://ekai.pl/wydarzenia/swiat/x19381/ ... lijczykow/


Czciciele Miłosierdzia Bożego w Japonii przygotowują się do obchodów uroczystości Niedzieli Bożego Miłosierdzia, która przypada w tym roku 19 kwietnia.
Złoży się na nią Msza św. poprzedzona odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele św. Michała w Tokio Nakameguro. Po Eucharystii odbędzie się wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
Kościołem św. Michała opiekują się polskie siostry Opatrzności Bożej. Ich klasztor znajduje się tuż obok kościoła. Przygotowaniami do uroczystości zajmują się uczestnicy modlitw z Centrum Miłosierdzia Bożego w Tokio. Centrum działa od 18 Sierpnia 2003 r. przy klasztorze paulistów w Tokio-Yotsuya. Co miesiąc odbywają się tam konferencje i modlitwy związane z kultem Miłosierdzia Bożego. Są też organizowane specjalne rekolekcje i noce czuwania przed Najświętszym Sakramentem. Ostatnio, w ramach przygotowań do uroczystości Niedzieli Miłosierdzia, odbyło się czuwanie modlitewne w domu rekolekcyjnym diecezji Osaka, w Ibaraki. Modlitwy i nauki rekolekcyjne prowadził tam były prowincjał paulistów ks. Mattias Kenichi Akabae.
Centrum Miłosierdzia działa także w dużej mierze poprzez Internet. Na stronie pod adresem: http: homepage3.nifty.com/mercy znajduje się wiele informacji na temat kultu, m.in. o św. Faustynie i innych świętych, a także o działalności różnych ruchów w Kościele katolickim w Japonii. Zamieszczono także program uroczystości, a nawet mapę z lokalizacją kościoła św. Michała oraz godziny kursowania autobusów, którymi można dotrzeć w pobliże świątyni.
W zeszłym roku w na uroczystość Niedzieli Bożego Miłosierdzia przybyło ok. 200 czcicieli Miłosierdzia Bożego z całej Japonii.
o pj (KAI Tokio) / maz

http://www.sekretariat-misyjny.pl/emka/ ... Itemid=120
Stolico Mądrości - módl się za nami!
Teresa
 
Postów: 252
Dołączenie: 19 Mar 2008 12:43

Re: Miłosierdzie Boże przekracza wszelkie granice!

Postprzez Agnieszka on 19 Kwi 2009 19:06

Nie żądał, a pragnął tego nasz Pan ;) To spora różnica.
Agnieszka
 
Postów: 178
Dołączenie: 15 Sty 2008 16:54

Re: Miłosierdzie Boże przekracza wszelkie granice!

Postprzez Teresa on 20 Kwi 2009 11:37

Nasz Pan żąda, czy pragnie...Faustynę chyba jednak przynaglał...
Żeby uniknąć niepotrzebnej spekulacji, niepokoju czy istota tego Święta będzie odpowiednio wyeksponowana w naszej parafii, wybrałam się na Mszę odpustową do sąsiadów. Warto było! Dawno nie uczestniczyłam w tak pięknie, starannie, ale bez patosu i teatralnej pozy, przygotowanej i sprawowanej Liturgii. ZOBACZYŁAM o czym pisze kard.Ratzinger w "Duchu liturgii". Wyrazy uznania dla mistrza ceremonii. Niech Pan Bóg po stokroć wynagrodzi tę pracę Ad majorem Dei gloriam!
A organisty, naszym sąsiadom od Miłosierdzia Bożego, po prostu zazdroszczę... :(
Stolico Mądrości - módl się za nami!
Teresa
 
Postów: 252
Dołączenie: 19 Mar 2008 12:43

Re: Miłosierdzie Boże przekracza wszelkie granice!

Postprzez vox on 20 Kwi 2009 16:49

U nas Tereso za to był gość, ks.Piotr - pallotyn opowiadał pięknie o Bożym Miłosierdziu,głos miał jak dzwon.
Oczy mi się nawet zamgliły...Dzięki Mu za naukę!
vox
 
Postów: 77
Dołączenie: 07 Lut 2008 12:22

Re: Miłosierdzie Boże przekracza wszelkie granice!

Postprzez Teresa on 20 Kwi 2009 17:49

"....głos miał jak dzwon."

Znowu jakieś kłopoty z nagłośnieniem? ;) To żart, przepraszam!
Słyszałam, że ks.Pallotyn mówił przejmująco...
Mnie wzrok się zamglił przy czytaniu tego:

Święto Bożego Miłosierdzia po kameruńsku
(Radio Watykańskie/sx)

Kilka kilometrów rzeką, wydrążonymi w pniach pirogami oraz dziesiątki kilometrów pieszo pielgrzymowali Kameruńczycy do jedynego w tym kraju Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
W sumie do Atoku przybyło ponad tysiąc wiernych. Liturgii przewodniczyli: miejscowy ordynariusz bp Jan Ozga i rektor sanktuarium ks. Franciszek Filipiec MIC. Na Niedzielę Bożego Miłosierdzia do sanktuarium z czterech stron Kamerunu przybywają piesze pielgrzymki. „Święto ogłasza, bijąc w bębenek, «wieszcz». Już o świcie nawołuje, by wszyscy przyszli do kościoła. Chodzi i woła: «Zeyi inkunkong – Bóg jest miłosierny» i kontynuuje: «Przyjdźcie do kościoła, będziemy się modlić; biskup już jest; przyjechało wielu gości». Następnie bębniści wybijają rytm: inkunkong – miłosierny” – opowiada rektor sanktuarium ks. Franciszek Filipiec MIC. Zauważa, że liturgii towarzyszy prawdziwa atmosfera święta. „Przed kościołem ustawia się mała dziecięca orkiestra. Grając na bębenkach, cymbałach i grzechotkach witają one gości i pielgrzymów wchodzących do kościoła”. Ewangelia głoszona jest przez odgrywanie scen z życia. O braku miłosierdzia mówią na przykład uwięzienie bez sądu i braku dowodów, znęcanie się nad wdową po śmierci jej męża, sceny kradzieży, czy wyzyskiwanie rodziców przez niepracujące dzieci. Pozytywne sceny miłosierdzia w oczach młodzieży to między innymi przezwyciężenie strachu przed czarownikami i presją rodziny, zdobycie wykształcenia, ukończenie szkoły czy niesienie pomocy ludziom opuszczonym i chorym na AIDS.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w kameruńskim buszu powstało z pragnienia serca ordynariusza diecezji Doumé – Abong’ Mbang. „Wydaje mi się, że w dzisiejszym świecie widać potrzebę spojrzenia na człowieka, dostrzeżenia jego problemów, zranień, słabości. W tutejszych kulturach bardzo mocno obecny jest motyw zemsty, nienawiści i cierpienia, które jest silnie przeżywane – mówi bp Jan Ozga i dodaje: Chodzi mi przede wszystkim o to, żeby każdy człowiek mógł – jak mówiła siostra Faustyna – odnaleźć się w tym Miłosierdziu. Odnaleźć pokój, radość i dążyć do przebaczenia”.

Sanktuarium w kameruńskim buszu powstało w 2004 r. Obraz Jezusa Miłosiernego pobłogosławił do niego Jan Paweł II, powierzając marianom misję głoszenia Kameruńczykom orędzia o Bogu bogatym w miłosierdzie.
Stolico Mądrości - módl się za nami!
Teresa
 
Postów: 252
Dołączenie: 19 Mar 2008 12:43


Powróć do Parafia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron