"Jan Paweł II się mylił"

Wszystko, co dotyczy funkcjonowania naszej parafii. Uwagi, propozycji, recenzje (oczywiście pochwalne) kazań, a także zwykłe pogaduchy

Re: "Jan Paweł II się mylił"

Postprzez Marco on 08 Wrz 2009 16:12

Agnieszka napisał(a):My nie dyskutujemy o chrześcijanach. Marco, czy x. Jacek jest kapłanem tylko podczas sprawowania sakramentów? A kapłaństwo świeckich?

Wg św. Tomasza Landulfowicza Akwinowskiego "Chrystus jest źródłem całego kapłaństwa: kapłani Starego Zakonu zapowiadali Chrystusa, kapłani Nowego Zakonu działają w osobie Chrystusa".

(Summa Theologica)
Marco

Dołączenie: 18 Sty 2008 19:37

Postprzez Julcia on 08 Wrz 2009 18:42

Jeśli nie dyskutujemy o chrześcijanach to tym bardziej wszystko zależy od Miłosierdzia Bożego. A już na pewno nie od naszych dyskusji.
Julcia

Dołączenie: 07 Mar 2008 23:20

Postprzez Agnieszka on 09 Wrz 2009 09:34

Julciu, właśnie o to mi chodzi. Nie wolno nam Pana Boga ograniczać. Moim zdaniem jest spora szansa na Miłosierdzie nawet względem heretyków ;)
Marco, warto z Tobą dysputy prowadzić. Genialne rzeczy wynajdujesz :!: Wracając do tematu.... Myślę, że zbawienie przez Chrystusa dokonuje się przez Jego mękę i zmartwychwstanie, a nie przez bycie w Jego Mistycznym Ciele.
Agnieszka

Dołączenie: 15 Sty 2008 16:54

Postprzez Marco on 09 Wrz 2009 12:26

Agnieszka napisał(a):Nie wolno nam Pana Boga ograniczać. Moim zdaniem jest spora szansa na Miłosierdzie nawet względem heretyków

Taka sama szansa na Miłosierdzie jak i na Sprawiedliwość. Poza tym, czy heretycy będą chcieli iść do takiego Nieba, które nie pasuje do ich herezji.

* * *
Generalnie to temat "Poza Kościołem nie ma Zbawienia" był poruszany w Frondzie nr 38.
Image

Dla katolika ważne jest to, że rezygnując z głoszenia Dobrej Nowiny każdemu popadają w grzech zaniedbania.

Czy warto się trudzić? Św. Filip Neri spotykał w Rzymie pewnego właściciela agencji towarzyskich. Przy każdej okazji nie omieszkał zapytać "To kiedy się nawrócisz?". Nie wiadomo ile to trwało, ale pewnego dnia ów suteren odpowiedział "Dziś, teraz" i rzeczywiście się nawrócił.

Na tego baranka bożego nie miał wpływu cały Rzym z papieżem i kardynałami, z licznymi kościołami, tylko jeden upierdliwy facet zadają za każdym razem to samo pytanie.
Marco

Postprzez Thomasso on 13 Wrz 2009 20:12

Marco poleca cenną lekturę, za pomocą której można wjaśnić zawirowania jakie powstały w ostatnich dziesięcioleciach
Kościół jest Mistycznym Ciałem Chrystusa, a poza Nim nie ma zbawienia. Mamy obowiązek głościć Zbawienie jakie jest od Chrystusa. Pozostawianie wszystkiego Młosierdziu (przez nie i tak ci, którzy mają być zbawieni, będą zbawieni) - to dowód na lenistwo duchowe i brak życia Paschalną Radością.
Thomasso

Dołączenie: 30 Wrz 2008 00:02

Postprzez Agnieszka on 13 Wrz 2009 20:52

dobra, od dziś zacznę wpuszczać Świadków Jehowy :D
Agnieszka

Postprzez Agnieszka on 05 Paź 2009 20:41

No i wpuściłam... :)
I potrzebuję pomocy w interpretacji J5,26.
Agnieszka

Postprzez Marco on 06 Paź 2009 08:44

Agnieszka napisał(a):No i wpuściłam... :)
I potrzebuję pomocy w interpretacji J5,26.

Czyli 1:0 dla akwizytorów?
Marco

Postprzez Julcia on 06 Paź 2009 11:01

Ja tam uważam, że lepiej unikać pokusy. Tyle razy do nas przychodzili, tyle razy zaczepiali jak chodziłam z dzieckiem w wózku... "Kocha pani swoje dziecko? Czy nie chce pani dla dziecka szczęścia i zbawienia?". Ja wiem, że w dyskusji bym nie dała rady, dlatego wolę z uśmiechem powiedzieć: jest mi dobrze z moją wiarą i nie chcę nic zmieniać, dzięki za troskę.
Julcia

Dołączenie: 07 Mar 2008 23:20

Postprzez Agnieszka on 06 Paź 2009 12:10

To jak ewangelizować ludzi, którzy przyjmują kerygmat?
Miałam taki sam stosunek do heretyków i sekciarzy jak Julcia, ale Panowie Marco i Thomasso otworzyli mi oczy. To oczywiste, że potrzebuję pomocy teologicznej i przegrywam, ale nie mogę sobie pozwolić na lenistwo duchowe i brak Paschalnej Radości. Proszę o pomoc!
Agnieszka

PoprzedniaNastępna

Powróć do Parafia