wolność słowa na forum

Wszystko, co dotyczy funkcjonowania naszej parafii. Uwagi, propozycji, recenzje (oczywiście pochwalne) kazań, a także zwykłe pogaduchy

wolność słowa na forum

Postprzez STOKROTKA on 20 Paź 2009 23:19

:)
Ostatnio edytowany przez STOKROTKA, 11 Lut 2011 13:32, edytowano w sumie 1 raz
STOKROTKA

Dołączenie: 02 Cze 2008 19:24

Re: wolność słowa na forum

Postprzez graddy on 21 Paź 2009 08:07

moim skromnym zdaniem wątek o sporze między fotografem a księdzem był niepotrzebny.
takie sprawy, jak i podobne temu, powinny być rozwiązywane poza forum.
Marcel Proust: “Naprawdę odkrywcza podróż polega nie na szukaniu nowych krajobrazów, ale na zyskaniu nowych oczu“.
graddy

Dołączenie: 31 Sty 2008 10:53

Postprzez vox on 21 Paź 2009 08:40

Oczywiście zgadzam się z Graddym, to nie miejsce na kłótnie i sprzeczki Jesli masz zażalenia do ks.Jacka załatw to w 4 oczy a nie na forum ogólnym. Ksiadz miał prawo wyprosić naprzykrzającego się fotografa. To nie sesja zdjęciowa lecz kościół!
vox

Dołączenie: 07 Lut 2008 12:22

wolność słowa na forum

Postprzez STOKROTKA on 21 Paź 2009 09:43

:)
Ostatnio edytowany przez STOKROTKA 11 Lut 2011 13:32, edytowano w sumie 2 razy
STOKROTKA

Dołączenie: 02 Cze 2008 19:24

Postprzez Marco on 21 Paź 2009 10:50

STOKROTKA napisał(a): do tej pory myślałam, że każdy człowiek jest sobie równy.

Ach, młodość, naiwność :)
Marco

Dołączenie: 18 Sty 2008 19:37

jestem za wolnością

Postprzez ks.Jacek on 21 Paź 2009 13:29

Ja nie wykasowałem powyższego wątku, widocznie zrobił to ktoś inny.

Wykasowałem tylko swoje posty, ponieważ uznałem dyskusję za bezcelową

uważam, że wątek powinien był zostać, był pouczający dla osób myślących
ks.Jacek

Dołączenie: 15 Sty 2008 20:01

publiczność

Postprzez ks.Jacek on 21 Paź 2009 13:38

jeszcze jedno:

Ponieważ zwróciłem uwagę fotografowi publicznie, przez mikrofon, uważam że p.Stokrotka ma wszelkie prawo do zwrócenia mi uwagi też publicznie, a nie w 4 oczy. Co nie znaczy, że zgadzam się z Jej uwagami.
ks.Jacek

Dołączenie: 15 Sty 2008 20:01

Postprzez Marco on 23 Paź 2009 09:35

Tak sobie myślę, że jest to problem traktowania liturgii jako widowiska dla ludności. Nawet Msze Św. tzw. papieskie były dostosowane do wymogów transmisji telewizyjnych.
Marco

Postprzez wazi on 25 Paź 2009 16:09

Marco napisał(a):Tak sobie myślę, że jest to problem traktowania liturgii jako widowiska dla ludności. Nawet Msze Św. tzw. papieskie były dostosowane do wymogów transmisji telewizyjnych.

Może i tak, ale czy widzieliśmy kiedyś, aby kamerzyści wchodzili papieżowi lub innym kapłanom pod nogi podczas liturgii?

stokrotka napisał(a):akurat ja się z nikim nie kłóciłam i nie sprzeczałam, wypowiedziałam moje zdanie, a wątek rozrósł się w innych kierunku również, bardzo mnie to ciekawi jak to jest z hierarchią ludzi w Kościele, kto jest "ważniejszy"? do tej pory myślałam, że każdy człowiek jest sobie równy.
ksiądz niczego nie załatwił w 4 oczy z fotografem. jak już pisałam zacznijmy wypraszać np. tych, którzy rozmawiają!

Hierarchia ludzi w kościele. Hmm.. Jeżeli mówimy o liturgii wszyscy są sobie równi, ale wszyscy mam na myśli ludzi w niej uczestniczących, a nie przychodzących by wykonać swoja pracę(jak pan fotograf). Po drugie ludźmi w tamtej chwili najważniejszymi są osoby przyjmujące sakrament. To do nich przychodzi sam Chrystus i nikt nie powinien im (również celebransowi) w tamtej chwili za bardzo przeszkadzać. Stokrotko, mówisz, że denerwują Cię osoby ciągle rozmawiające w kościele. Masz takie samo prawo przypomnieć im po co przyszli na mszę święta, jak ksiądz który zwrócił uwagę fotografowi.
Pozdrawiam
wazi

Dołączenie: 09 Paź 2009 17:52

Postprzez Marco on 26 Paź 2009 10:35

Odnoszę wrażenie, że działamy zgodnie z uwagą ś.p. Kisiela tzn. rozwiązujemy problemy, które normalnie nie występują.

Jest oczywiste, że (prawie) każdy chce mieć zdjecie zrobione podczas chrztu i można to jakoś sensownie zorganizować.

1. Odsuwamy pierwszy rząd krzeseł, aby do balasek było przynajmniej 4-5 metrów (Obecne przepychanie się przy chrzcielnicy nie sprzyja ładowi).
2. Ustalamy kiedy można fotografować np. podczas kazania, obrzędu chrztu i ogłoszeń.
3. Ustalamy, gdzie fotografowie mogą stać.
4. Spisujemy zasady, drukujemy i wręczamy podczas
5. Ceremoniarz przypomina o zasadach tuż przed uroczystością podchodząc do rodzin czekajacych przy kruchcie lub przez mikrofon.
6. Ceremoniarz pilnuje fotografów.
Marco

Powróć do Parafia