Wystawa u św. Floriana

Wszystko, co dotyczy funkcjonowania naszej parafii. Uwagi, propozycji, recenzje (oczywiście pochwalne) kazań, a także zwykłe pogaduchy

Wystawa u św. Floriana

Postprzez Zbig on 29 Lis 2009 19:17

Wystawa "Od poczęcia jestem człowiekiem"

Wystawę o takim tytule można oglądać w podziemiach katedry warszawsko-praskiej. Zorganizowali ją Rycerze Kolumba dzięki gościnności gospodarza miejsca - arcybiskupa Henryka Hosera.

Tytuł "Od poczęcia jestem człowiekiem" przeciwstawia się szerzonemu poglądowi, jakoby nie wiadomo było od kiedy zaczyna się życie człowieka. Wystawa składa się z 20 plansz i kolekcji plakatów ilustrujących walkę o życie dzieci nienarodzonych w różnych krajach. Towarzyszy jej projekcja krótkich filmów oraz świadectwa Amerykanki Gianny Jessen, urodzonej w trakcie nieskutecznie przeprowadzonej aborcji.
Plansze zostały zaprojektowane przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, którym kieruje dr inż. Antoni Zięba. Połowę z nich stworzono specjalnie na tę okazję. Pogłębiają one wiedzę o początkach życia człowieka, zwracają uwagę na jego niszczenie oraz pokazują pozytywne działania.
Wśród plakatów wyróżnia się hiszpański, wskazujący na paradoks, że bardziej chroni się dzikie zwierzęta niż życie małego człowieka.

Wystawa pomyślana jest głównie dla młodzieży i dorosłych, ale również młodsi mogą ja oglądać, gdyż nie zawiera drastycznych zdjęć.

Czynne do 9.12.09 codziennie oprócz wtorków w godz. 15-19, w niedzielę 10-14 .
Miejsce: Katedra św. Floriana, Warszawa, ul. Floriańska 3, podziemia - wejście przez rotundę obok kościoła.
Wstęp bezpłatny.
Zbig

Dołączenie: 06 Cze 2008 22:29

Re: Wystawa u św. Floriana

Postprzez Agnieszka on 30 Lis 2009 17:43

Wystawa godna polecenia. Nie tylko świetne zdjęcia, ale i komentarze. Sporo można się nauczyć lub choćby zainteresować. Mnie zachęciła do poszerzenia wiedzy o naprotechnologii. Chwyta za serce, choć go nie rozdziera, za co jestem bardzo wdzięczna organizatorom.
Agnieszka

Dołączenie: 15 Sty 2008 16:54

Powróć do Parafia